Energia ze słońca!

y. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o

Energia ze słońca! montaż paneli fotowoltaicznych gniezno

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Dla porównania potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni

Fotowoltaika przeżywa intensywny rozwój: Na koniec 2006 roku na całym świecie zainstalowano 1581 MW paneli fotowoltaicznych, a skumulowana moc wynosiła 6890 MW. Pięć lat później w roku 2011 zainstalowane zostało aż 27 650 MW baterii słonecznych, a moc skumulowana urosła do 67 350 MW. Liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych są Niemcy (32 380 MW mocy paneli słonecznych). Dla porównania, potencjał polskich konwencjonalnych elektrowni to około 38 000 MW.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


O domowym sposobie na produkcję energii


Kiedyś nie do pomyślenia w Polsce, uznawana za technologię przyszłości, ale stosowaną wyłącznie na zachodzie, dziś wkracza śmiało do naszego kraju. Fotowoltaika podbija domy jednorodzinne w całym kraju stając się nie tylko sposobem na ogrzanie wody, ale również źródłem energii, której wyprodukowanie można niejako sprzedać i następnie móc odbierać sobie tak powstałą energię w rachunkach comiesięcznych. To rewelacyjne rozwiązanie dla tych którzy cenią sobie zarówno wygodę (nie trzeba troszczyć się o opał), ale także dla osób, dla których środowisko naturalne i jego ochrona stanowią wysoki priorytet i mają świadomość zmian klimatycznych.




© 2019 http://mundurowi.com.pl/